Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2016
  • 23 lutego 2016
  • wyświetleń: 3989

Interwencja senatora ws. połączenia

Senator Andrzej Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości interweniował w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju ws. przywrócenia przewozów pasażerskich na linii kolejowej Czechowice-Dziedzice - Oświęcim.

pociąg, dworzec
fot. czecho.pl


Przypominamy, że od połowy grudnia na linii kolejowej Czechowice-Dziedzice - Oświęcim nie kursują pociągi osobowe. Zarząd Województwa Małopolskiego wycofał się z współfinansowania połączenia, które do tej pory obsługiwały Koleje Śląskie.

Senator Andrzej Kamiński zwrócił się w tej sprawie z oświadczeniem do Ministra Infrastruktury i Rozwoju. - Minister konsultował ten temat zarówno z marszałkiem województwa małopolskiego, jak i śląskiego. Otrzymałem informację, że marszałek województwa śląskiego jest w dalszym ciągu zainteresowany współfinansowaniem linii. Wystąpiłem do marszałka województwa małopolskiego, aby rozważył możliwość przywrócenia linii Oświęcim - Czechowice-Dziedzice - informuje senator Andrzej Kamiński.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.