czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2016
  • wyświetleń: 4260

Ekstremalna Droga Krzyżowa - zapisy

Nie ma zmiany bez wysiłku - ruszają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową edycja Czechowice-Dziedzice. Wszyscy chętni wyruszą w nocy 18 marca.

Reklama

Wyprawę rozpocznie msza święta o godzinie 18.00 w kościele p.w. św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. Po mszy spotkanie na parkingu przed kościołem i wyjście w drogę dookoła Jeziora Goczałkowickiego.

- Idziemy sami, w milczeniu, zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony - zachęcają organizatorzy.

- W ubiegłym roku w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych w całej Polsce wzięło udział prawie 12 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. W różnych miejscach zostały stworzone rejony EDK. Dotychczas najbliższy był w Bielsku-Białej. W tym roku po raz szósty w kilkuset miejscach w całej Polsce wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tylko w woj. śląskim na uczestników czeka 11 tras do wyboru - dodają.

W tym roku zorganizowanie edycji czechowickiej podjęli Dariusz Pamuła oraz Robert Gawlak w ramach grupy Rozbiegamy to Miasto - Czechowice-Dziedzice. - Oto trasa, którą przygotowuję dla Was na Ekstremalną Drogę Krzyżową Czechowice 2016. Sprawdziłem ją w nocy, sam i mam niesamowite wrażenia. Trasa długa, owszem, ale o to chodzi, to nie jest dla "mięczaków". Trasa poprowadzona w najpiękniejszych, odludnych i dzikich okolicach Jeziora Goczałkowickiego - mówi Darek po przejściu całości trasy.

Przygotowana trasa to ponad 65 kilometrów - najdłuższa trasa na Śląsku i jedna z najdłuższych w Polsce. Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.edk.org.pl oraz www.facebook.com/czechowice.edk/.

Ekstremalna Droga Krzyżowa


Organizatorem wydarzenia nie jest parafia.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.