Wiadomości

  • 21 lutego 2016
  • wyświetleń: 2170

Przedszkolaki stają się wielki artystami

W ramach kolejnej akcji Wolontariatu Pracowniczego - Wykaż się inicjatywą w rejonie śląska został zrealizowany projekt autorstwa Małgorzaty Kacyrz - kierownika Oddziału Czechowice-Dziedzice, pt. "Każdy może zostać wielkim artystą".

Przedszkolaki stają się wielki artystami
Przedszkolaki stają się wielki artystami · fot. Raben


9 i 15 lutego pracownicy Raben Polska Oddział Czechowice-Dziedzice wraz z Niepublicznym Przedszkolem Bajladnia z Cieszyna zorganizowali wycieczkę do pracowni ceramiki przy Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej "Być Razem" w Cieszynie. W warsztatach wzięło udział 15 przedszkolaków z "zerówki" oraz 4 opiekunów. Wyjazd został podzielony na dwie części. W pierwszym dniu dzieci własnoręcznie lepiły koszyki, miski, zwierzęta. Po wypaleniu prac w specjalistycznym piecu, w kolejnym dniu dzieci malowały i szkliwiły swoje dzieła, które otrzymały, po ponownym wypaleniu w piecu.

Dzięki wsparciu finansowemu przez Grupę Raben, która zakupiła niezbędny sprzęt oraz materiały, z zajęć może skorzystać ponad setka dzieci wraz z rodzicami. Jest to również okazja, by dzieci spędziły wspólnie czas ze swoimi rodzicami.

- To wspaniała zabawa zarówno dla dzieci i dorosłych. Sama nie wiem kto lepiej się bawi - powiedziała wychowawczyni Danuta Cichoń.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.