Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2016
  • wyświetleń: 2245

Ferie zimowe w SP nr 2 w Ligocie

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, jednak nie wszyscy uczniowie SP nr 2 w Ligocie chcieli się rozstać z kolegami, nauczycielami oraz placówką. To właśnie dla 72 uczniów zostały zorganizowane półkolonie zimowe, które trwały od 15 do 19 lutego.

Ferie zimowe SP nr 2 w Ligocie · fot. Alicja Krupa


Opiekę nad uczniami sprawowała Marzena Lasek, Joanna Polczyk, Monika Fuchs, Dagmara Paszek, Lucyna Skrudlik -Augustyniak oraz kierownik wypoczynku Alicja Krupa. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia programu półkolonii. Aby wypoczynek przebiegał bezpiecznie, przeprowadzano pogadanki na temat bezpieczeństwa w trakcie trwania całej akcji.

Uczniowie skorzystali z zabaw w wodzie na basenie Wodnik w Czechowicach -Dziedzicach. Odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Górkach Wielkich. Właściciele gospodarstwa zapewnili gościom wiele atrakcji: przejazd wozem, oprowadzanie na koniach i ognisko z pieczeniem kiełbas. Klasy młodsze mogły skorzystać z atrakcji figloparku a starsi uczniowie wspinali się po ściankach wspinaczkowych. W ostatni dzień grupa odwiedziła Multikino w Czechowicach -Dziedzicach.

Nie obyło się bez gier i zabaw sportowych opartych na zdrowej rywalizacji i grze fer play, które zorganizowane zostały na terenie szkoły. Dla wszystkich uczestników świetnej zabawy czekały nagrody. Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas ferii była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców.

Organizatorzy akcji dziękują Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie za pomoc finansową, która przełożyła się na uatrakcyjnienie dzieciom tych mile spędzonych chwil.

Alicja Krupa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.