Wiadomości

  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 1049

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Za nami:

W dniach od 22 do 27 lutego 2016 roku, już po raz szesnasty, obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. Wzorem lat poprzednich bielscy policjanci wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą dyżurować w utworzonym punkcie informacyjnym.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw


Inicjatywa podkreślenia potrzeb ofiar przestępstw narodziła się w 2000 roku. Od tego czasu, rokrocznie w lutym, obchodzony jest "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", w trakcie którego różne podmioty angażują się w działania na rzecz pomocy ofiarom. Wiodącą rolę w tym przedsięwzięciu pełni Ministerstwo Sprawiedliwości oraz podległe mu jednostki - sądy i prokuratury. W działania włączają się również policjanci oraz organizacje pozarządowe.

W trakcie Tygodnia, w ramach specjalnie organizowanych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać porady prawne oraz informacje odnośnie wsparcia psychologicznego czy też socjalnego. Tak jak i w latach ubiegłych, bielscy policjanci aktywnie włączają się w przebieg tego przedsięwzięcia. Funkcjonariusze nie tylko będą pełnili dyżury telefoniczne, podczas których udzielą wszelkich informacji, ale również będą czekać na Państwa w punkcie informacyjnym utworzonym w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Śląskiej Fundacji ETOH Błękitny Krzyż w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej 51a, w najbliższy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 16.00 - 18.00 oraz wtorek, czwartek i sobotę w godzinach 10.00 - 12.00.

Ponadto od 22 do 27 lutego w godz. 9.00 - 15.00 w budynku Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ w Bielsku-Białej przy ul. Listopadowej 31, prokuratorzy udzielać będą porad i informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.