Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2016
  • wyświetleń: 3008

Oszustki okradły 79-letnią kobietę

79-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic straciła oszczędności, bo uwierzyła oszustkom podającym się za pracownice ZUS. Kobiety przekonywały staruszkę, że otrzyma premię dla emerytów i wykorzystując moment nieuwagi, zniknęły z domu wraz z oszczędnościami seniorki. Apelujemy do Państwa o ostrożność! Pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych!

W poniedziałek do drzwi jednego z mieszkań przy ul. Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach zapukały nieznajome kobiety, które podawały się za pracownice ZUS-u. Już w progu oznajmiły, że ich wizyta związana jest z premiami, które wypłacane są emerytom za zgromadzone w domu oszczędności.

Właścicielka zaprosiła je do środka i na ich prośbę przekazała banknoty, z których oszustki spisały numery seryjne. Sprawczynie zagadywały starszą kobietę i odwracały jej uwagę. Wykorzystały dogodny moment i skradły seniorce oszczędności - w sumie ponad 6 tysięcy zł.

Sprawczyń poszukują teraz czechowiccy policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ich ustalenia prosimy kierować do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Mickiewicza 1, tel. 32 214-88-10, nr alarmowe 997 lub 112, e-mail: czechowice@bielsko.ka.policja.gov.pl.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.