Wiadomości

  • 27 lutego 2016
  • 29 lutego 2016
  • wyświetleń: 4791

Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

Za nami:

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W Czechowicach-Dziedzicach związane z tym świętem uroczystości odbędą się dzień wcześniej.

61 lat po śmierci kpt. Henryka Flame
Henryk Flame ps. "Bartek"


W najbliższy poniedziałek (29 lutego) w kościele pw. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po nabożeństwie na cmentarzu przy kościele pw. Świętej Katarzyny na grobie dowódcy Henryka Flame ps. "Bartek" uczestnicy oddają hołd, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze.

Święto Żołnierzy Wyklętych zostało ustanowione na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 lutego 2011 roku. Sejm RP postanowił oddać hołd poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego, którzy w latach 1944-1963 walczyli z bronią w ręku z narzuconym siłą prosowieckim reżimem "Polski Ludowej".

Organizatorem uroczystości jest poseł na Sejm RP Jacek Falfus z Prawa i Sprawiedliwości.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.