czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2016
  • wyświetleń: 1758

Orkiestra Dęta na Lazurowym Wybrzeżu

W dniach 19-25 lutego Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie udała się do Francji a konkretnie do Nicei, by uczestniczyć w paradach podczas trwającego tam przez 15 dni karnawału. Impreza trwała od 13 do 28 lutego - ma ponad 140-letnią tradycję i jest jedną z największych na świecie. Nie bez powodu Nicea nazywana bywa europejskim Rio de Janeiro.

Orkiestra Dęta na Lazurowym Wybrzeżu - 19-25.02.2016 · fot. Łukasz Stanclik


Najważniejsze turystyczne wydarzenie sezonu zimowego na całym Lazurowym Wybrzeżu przyciąga milion widzów - zarówno miejscowych jak i przyjezdnych. Tym razem nie było inaczej. Orkiestra wystąpiła łącznie w pięciu paradach - trzech dziennych i dwóch nocnych - oraz w przemarszu ulicami Nicei i dwóch koncertach w kluczowych miejscach miasta.

Najważniejszym wydarzeniem podczas całej imprezy była Parada Światła - barwny pochód kukieł i artystów, okraszony tonami konfetti, którego centralny punkt stanowi Plac Massena. Orkiestra z Kaniowa stanowiła pierwszą grupę maszerującą tuż za Królem i Królową Karnawału - są to dwie ogromne kukły, symbole całego Karnawału. Równie ważnym przedsięwzięciem jest Bitwa Kwiatowa rozgrywająca się na Promenadzie Anglików. Jest to korowód artystów i pojazdów udekorowanych świeżymi, ciętymi kwiatami, rzucanymi w publiczność. Łącznie podczas jednej imprezy wykorzystuje się nawet 100 tys. różnych kwiatów Każda z parad przyciągała około 40 tys. widzów, a dzięki muzyce i naturalnemu zachowaniu muzyków orkiestra porwała tłum do wspólnej zabawy, zyskując tym samym wielu nowych fanów z całego świata.

Warto zaznaczyć, że zaowocowało to licznymi telefonami z pytaniami o możliwość współpracy w innych imprezach o podobnym charakterze. Warto podkreślić, że sukces orkiestry to owoc współpracy z mażoretkami "Nemezis" z Hecznarowic, które pięknym tańcem i efektownymi strojami uświetniły każdy z występów. Uczestnictwo w Karnawale było nie tylko wyśmienitą zabawą dla jej uczestników, ale także promocją i prezentacją walorów kultury naszego kraju oraz regionu.

Marta Ochman, Paulina Kobiela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.