czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2016
  • 6 marca 2016
  • wyświetleń: 5569

Dworzec PKP doczeka się poczekalni?

Trzy miejsca siedzące w holu dworcu PKP w Czechowicach-Dziedzicach czekają na podróżnych. Czechowickim radnym bardzo się to nie podoba.

Na problem zwraca uwagę radny Jerzy Bożek. Zaproponował, aby burmistrz Marian Błachut w liście intencyjnym do PKP zwrócił się o wykonanie poczekalni dla podróżnych. Inwestycja byłaby wykonana w ramach modernizacji dworca kolejowego.

- W holu głównym są tylko trzy miejsca siedzące i pasażerowie nie mają gdzie oczekiwać na pociąg. Proszę, aby do czasu zakończenia remontu dworca kolejowego zwiększyć ilość miejsc siedzących w holu głównym - wnioskował radny Jerzy Bożek podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej.

Wniosek ten poparła radna Alicja Ogiegło. Zwróciła jednak uwagę na zagrożenia zbierania się w poczekalni osób z tzw. marginesu społecznego.

Przypomnijmy, że miejscy radni wyrazili, w formie uchwały, zgodę współpracy w przygotowaniu projektu przebudowy dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.