Wiadomości

  • 3 marca 2016
  • wyświetleń: 804

Dyżur Rzecznika Praw Dziecka

Za nami:

W czwartek, 3 marca w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach będzie miał miejsce dyżur Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dyżur odbędzie się w godz. 16-17, sala 302 (II piętro Urząd Stanu Cywilnego).

Rzecznik Praw Dziecka TPD jest rzecznikiem interesów i praw dziecka, którym pomaga. Podejmuje sprawy zgłaszane przez osoby fizyczne, same dzieci, podmioty prawne. Podejmuje interwencje z własnej inicjatywy w sytuacji gdy stwierdzi, że dziecko jest krzywdzone.

W działaniach na rzecz ochrony praw dziecka respektuje prawa rodziców oraz innych podmiotów (np. szkoły). Działa we współpracy z rodziną dziecka i samym dzieckiem. Rzecznik nie zastępuje innych osób ani instytucji działających na rzecz opieki nad dzieckiem, pomocy dzieciom i rodzinie. Mieszkańców szukających pomocy w sprawie wskazującej na łamanie praw dziecka, zapraszamy do skorzystania z porady.

Przewiduje się spotkania w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Z pomocy Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci można skorzystać także w siedzibie Śląskiego Oddziału TPD w Katowicach, ul. Pocztowa 16.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.