czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2016
  • wyświetleń: 2843

Remont ul. Jasnej jeszcze w tym roku?

Ulica Jasna od lat domaga się remontu, jednak w wyniku ubiegłorocznej wymiany nitki wodociągowej, doszło do jeszcze większego uszkodzenia nawierzchni. Mieszkańcy postanowili więc zwrócić się w tej sprawie do burmistrza.

- W zeszłym roku na całej długości ulicy wymieniana była nitka wodociągowa, co spowodowało bardzo duże uszkodzenia i tak będącej już w strasznym stanie nawierzchni. Na chwilę obecną przejazd ulicą Jasną to za każdym razem walka o nieuszkodzenie swojego samochodu - sygnalizują mieszkańcy, którzy napisali do burmistrza list z pytaniem o planowany termin jej renowacji.

Okazuje się, że jest szansa, aby gruntowna modernizacja ulicy Jasnej została zrealizowana jeszcze w tym roku. - Wspomniana wymiana sieci wodociągowej, biegnącej w ciągu tej ulicy, była niezbędnym działaniem, które powinno poprzedzać modernizację ulicy. Zostało to wykonane i kolejnym krokiem będzie właśnie naprawa nawierzchni ulicy - zapewnia burmistrz Marian Błachut.

Aktualnie Urząd Miejski jest w trakcie przygotowywania zmian do budżetu gminy na 2016 rok na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Jak informuje burmistrz, wśród nich jest między innymi realizacja inwestycji polegającej na gruntownej przebudowie ulicy Jasnej. - Po zaakceptowaniu propozycji w drodze uchwały Rady Miejskiej, będziemy mogli rozpocząć procedurę przetargową, mającą na celu wyłonienie wykonawcy i realizację inwestycji - dodaje.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.