Wiadomości

  • 8 marca 2016
  • wyświetleń: 1884

Uczniowie LO w ogólnopolskim finale

Uczniowie Liceum im. M.Skłodowskiej-Curie z klasy 2a zakwalifikowali się do krajowego finału międzynarodowego konkursu Sci-Tech Challenge, który odbędzie się 9 marca w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Klaudia Nycz, Martyna Zolich, Michał Połowczuk, Jakub Ryński i Sebastian Wizner zmierzą się w nim z pięcioma innymi drużynami i walczyć będą o możliwość reprezentowania Polski w dalszej części konkursu - w etapie międzynarodowym, którego finał odbędzie się 25 maja w Brukseli. W trakcie warszawskich finałów zespoły będą opracowywać studium przypadku na podstawie prezentacji przygotowanej przez firmę ExxonMobil, a następnie przedstawią rozwiązanie konkursowemu jury. Zadanie dotyczyć będzie najnowszych trendów branży energetycznej i nowych rozwiązań technologicznych, które służą efektywniejszej ochronie środowiska.

Celem programu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na atrakcyjność zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology - MST).

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.