czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 marca 2016
  • wyświetleń: 2359

Dzień otwarty w SP nr 4 - zdjęcia

W środę 2 marca tradycyjnie już próg "Czwórki" przekroczyły przedszkolaki wraz z rodzicami. Mali goście osobiście przekonali się, że szkoła jest miejscem przyjaznym dla dzieci.

Dzień otwarty w SP nr 4 - 02.03.2016 · fot. Katarzyna Zawiła-Dudzik


Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej od pokazu piramid w wykonaniu uczennic klas 4 i 5. Następnie zgromadzeni goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną, przedstawiającą aktywność dzieci sześcio- i siedmioletnich w szkole. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków były występy wokalne i taneczne uczniów. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na muzykę, radośnie podśpiewując i tańcząc.

Kolejną atrakcją była wizyta w szkolnej izbie regionalnej. Przedszkolaki z uwagą oglądały każdy eksponat, siadały w zabytkowej ławce szkolnej oraz bawiły się maszyną do pisania.

W sali komputerowej na gości czekali uczniowie klas 5, którzy poprowadzili krótką lekcję programowania. Do zabawy udało się zachęcić zarówno dzieci, jak również ich rodziców. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom potwierdzający zdobyte umiejętności oraz worek z gadżetami.

Organizatorzy zadbali również o aktywność ruchową gości, którzy pod czują opieką nauczycieli wychowania fizycznego korzystali ze sprzętów sportowych na małej sali gimnastycznej oraz w salce gimnastyki korekcyjnej.

Największe zainteresowanie wzbudziła sala lekcyjna, w której od września będą uczyć się pierwszaki. Podczas, gdy rodzice rozmawiali z panią dyrektor, mali goście zainteresowali się teatrzykiem i pluszowymi pacynkami, będącymi na wyposażeniu sali.

Zwiedzanie szkoły zakończyło się na świetlicy szkolnej, gdzie dla maluchów przygotowano zabawy ruchowe i plastyczne.

Żegnając się z "Czwórką" dzieci podkreślały, że podobały im się przygotowane dla nich atrakcje i chętnie wrócą do niej we wrześniu, już jako uczniowie.

Katarzyna Zawiła-Dudzik

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.