Wiadomości

  • 11 marca 2016
  • 12 marca 2016
  • wyświetleń: 2642

Kiermasz dla chorych dzieci

Za nami:

W poniedziałek i wtorek 14 i 15 marca na parterze bielskiego Starostwa Powiatowego odbędzie się niezwykły kiermasz świąteczny.

Kiermasz dla chorych dzieci
Kiermasz dla chorych dzieci · fot. Powiat Bielski


Będzie można kupić wielkanocne ozdoby wykonane przez osoby osadzone w areszcie w Bielsku - Białej, a cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc dla chorych dzieci.

Osadzeni w Areszcie Śledczym już po raz trzeci wykonali społecznie wielkanocne ozdoby z myślą o dzieciach. Dwa lata temu za uzyskane w ten sposób pieniądze zakupiono czepki i stroje kąpielowe oraz buty dla mieszkańców Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. W ubiegłym roku cały dochód z kiermaszu został przekazany Fundacji "Razem dla Dzieci", która wspiera Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Tak będzie również w tym roku - fundusze otrzymane za świąteczne zające, kurczaki, jajka, koszyki, ozdobne kartki i wiele innych ozdób, wesprą leczenie małych pacjentów dziecięcego szpitala. Małgorzata Szwed, prezes Fundacji "Razem dla Dzieci" gorąco zachęca do odwiedzenia kiermaszu i nabycia - w formie wolnych datków - ozdób wykonanych przez osadzonych w bielskim areszcie. - Jest to przedsięwzięcie w stu procentach społeczne, któremu przyświeca wyjątkowo szczytny cel jakim jest poprawa warunków leczenia dzieci w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Zapewniam, że każda złotówka uzyskana w czasie tego kiermaszu będzie wydana z pożytkiem dla małych pacjentów - mówi Małgorzata Szwed.

Zapraszamy na kiermasz do bielskiego Starostwa: 14 i 15 marca, od godz. 9.00 do godz. 13.00.

aka / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.