czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 stycznia 2006
  • wyświetleń: 1509

Udany pościg za Volkswagenem!

Wczoraj w nocy (piątek) czechowiccy policjanci ujęli sprawców kradzieży samochodu marki VW Jetta. Pierwszy ze sprawców – Radosław K. 22-letni mieszkaniec Chybia ujęty został w wyniku pościgu. Drugiego ze sprawców – Sebastiana G. - 21-letniego czechowiczanina zatrzymano w efekcie podjętych w tej sprawie czynności.

O godzinie 2.40 funkcjonariusze patrolujący rejon ulicy Niepodległości zauważyli jadący przez centrum miasta z nadmierną prędkością samochód marki VW. Na widok policyjnego radiowozu kierujący dodał gazu i rozpoczął desperacką ucieczkę, kierując się ulicą Mazańcowicką, a następnie Ligocką w stronę DK-1.

Kierowca ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania się. Na ulicy Czechowickiej w Ligocie uciekinier utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pojeździe swojego wystraszonego 22-letniego kompana.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcy wspólnie spożywali alkohol. Badanie wykazało, że Radosław K. miał we krwi przeszło 2 promile alkoholu. Spożyty alkohol niewątpliwie dodał im animuszu, najpierw bowiem uszkodzili tablice informacyjne na dworcu PKP i zerwali rozkład jazdy. Na tym jednak nie poprzestali i z ulicy Barlickiego skradli Volkswagena o wartości 10 tysięcy złotych, którym uciekali przed policyjnym radiowozem.

Przed Sądem Rejonowym w Pszczynie sprawcy odpowiedzą za włamanie i kradzież pojazdu. Sebastian G. odpowie dodatkowo za kierowanie kradzionym pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalają aktualnie, czy zatrzymani mają na swoim koncie inne kradzieże.

Policja Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.