czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2016
  • wyświetleń: 4729

4-osobowa rodzina zatruła się czadem

W niedzielę po południu czteroosobowa rodzina została zabrana na obserwację do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

Reklama

Do zdarzenia doszło po godzinie 16.00. Dyżurny stanowiska kierowania w straży pożarnej odebrał wówczas zgłoszenie dotyczące pomiaru tlenku węgla w budynku wielorodzinnym mieszczącym się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Bolesława Prusa.

Po przewietrzeniu mieszkania, urządzenia pomiarowe wykazały niewielkie stężenie CO w pomieszczeniu łazienki. Zespół pogotowia ratunkowego zabrał czteroosobową rodzinę, w tym dwójkę dzieci w wieku 13 i 6 lat na obserwację do szpitala. Strażacy dokonali również pomiarów na obecność tlenku węgla w pozostałych ośmiu mieszkaniach. W większości przypadków urządzanie pomiarowe wskazywało 0ppm .

W celu przeciwdziałania zatruciu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej zachęca do zakupu i montażu we własnym mieszkaniu autonomicznych czujek dymu oraz czujek tlenku węgla. Koszt takich czujek waha się w granicach 40-100 zł (czujki dymu) i 100-200 zł (czujki tlenku węgla) i jest nieporównywalnie niski do skutków i kosztów, jakie niesie pożar czy tlenek węgla.

aka / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.