Wiadomości

  • 16 marca 2016
  • wyświetleń: 1176

Policja sprawdzi czy zapinamy pasy

Za nami:

W czwartek od wczesnych godzin rannych policjanci włączą się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem "Pasy". Akcja jest realizowana m.in. w oparciu o wytyczne Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "Tispol".

Działania rozpoczną się o 6.00 i potrwają do 22.00. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Mundurowi, szczególnie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Pod tzw. lupą znajdą się więc rodzice i opiekunowie dowożący swoje pociechy do szkół i przedszkoli.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.