Wiadomości

  • 18 marca 2016
  • wyświetleń: 2434

Nowy oręż w walce z nietrzeźwymi

Bielska drogówka otrzymała nowy oręż do walki z nietrzeźwymi kierowcami. Nowoczesny alkotest Dräger 9510 o wartości ponad 15 tys. złotych został ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Nowoczesny oręż w walce z pijanymi kierowcami · fot. KMP Bielsko-Biała


Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Andrzej Listowski wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Grzybem, uroczyście przekazali nowe urządzenie na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztofa Gałuszki oraz zastępcy naczelnika bielskiej drogówki asp. Krzysztofa Stankiewicza.

Nowoczesny Alcotest Dräger 9510 jest zaawansowanym, dwuczujnikowym przyrządem do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki łatwości użycia, nowoczesnej konstrukcji, dotykowemu wyświetlaczowi graficznemu i różnym złączom do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi, ustanawia najwyższą jakość i z pewnością w znaczący sposób podniesie standard pracy mundurowych, którzy na co dzień kontrolują trzeźwość kierowców.

Tylko w zeszłym roku bielscy policjanci zatrzymali blisko tysiąc kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". Od początku tego roku w ręce stróżów prawa "wpadło" już prawie 100 nietrzeźwych kierowców.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.