czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 1437

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Już po raz jedenasty uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych odwiedzili partnerską szkołę zawodową Berufskolleg des Rhein- Erft-Kreises w Bergheim w ramach współpracy Powiatu Bielskiego z Powiatem Erf.

Polsko- niemiecka wymiana młodzieży z ZSTiL
Polsko- niemiecka wymiana młodzieży z ZSTiL - Bergheim 2016 · fot. ZSTiL


W czasie tygodniowego pobytu uczniowie bliżej poznali malownicze miasta powiatu, historię, zabytki i dzień dzisiejszy regionu. Uczniowie oczarowani byli w Kolonii przepiękną gotycką katedrą, symbolem miasta - Kőlner Dom.

Wielu wrażeń dostarczył wszystkim pobyt w kolońskim ogrodzie zoologicznym, spacer nadreńską promenadą, a przede wszystkim zwiedzanie Muzeum Czekolady. Wizyta w Muzeum Historii Niemiec w Bonn była dla uczniów prawdziwą lekcją historii, podczas której poznali historię Niemiec od zakończenia II wojny światowej aż do zjednoczenia obu państw niemieckich. Atrakcyjny dla wszystkich był również pobyt na terenie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Hambach.

Polsko- niemiecka wymiana młodzieży z ZSTiL
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży z ZSTiL - Bergheim 2016 · fot. ZSTiL


W ramach praktyk zawodowych, które przewidziane są w programie wymiany, uczniowie pokazali swoje umiejętności zawodowe w miejscowych zakładach gastronomicznych (kucharz, hotelarz), a mechatronicy, informatycy i logistycy zgłębiali tajniki swego fachu pod okiem niemieckich kolegów w nowoczesnych salach komputerowych i mechatronicznych. Uczniowie spotkali się również z dyrekcją partnerskiej szkoły oraz zwiedzili szkołę.

Miłym akcentem była także wizyta w Starostwie Powiatowym i ciepłe spotkanie z władzami powiatu. Udział w wymianie był dla uczniów wspaniałym przeżyciem i wielką przygodą. Realizacja projektu możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży w Warszawie i Powiatu Bielskiego.

ZSTiL

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.