czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 6178

XIII Konkurs Palm w Zabrzegu - foto

Uwrażliwianie na piękno sztuki ludowej, wdrażanie do kultywowanie tradycji chrześcijańskiej i obrzędów ludowych to ważny element edukacji dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego już po raz trzynasty Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Zabrzegu zorganizował konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Patronat nad całością objął burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Reklama

XIII Konkurs Palm w Zabrzegu - 20.03.2016 · fot. Krzysztof Zuber


Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu nastąpiło w Niedzielę Palową po Mszy Świętej o godzinie 11.30 w zabrzeskiej parafii św. Józefa. Na uczestników czekały cenne nagrody ufundowane przez burmistrza Mariana Błachuta, miejscowego proboszcza - ks. Jacka Kobiałkę, sołtysa Andrzeja Puskarczyka, zabrzeskich radnych Krzysztofa Jarczoka i Jerzego Kwaśniewskiego.

Konkurs wygrała i zdobyła nagrodę burmistrza - nowoczesny tablet - palma Anny i Michała Chochlińskich. Drugie miejsce zajęła palma Aleksandry Juszczyk, a na trzecim uplasowała się palma Puliny Zuber. Nagrodami rzeczowymi uhonorowano także dzieła Kingi Chopiak, Pauliny i Krystiana Gacek, Pauliny i Wiktorii Gawlas, Antoniego Kołoczek oraz Jakuba Kostrzewy.

Wyróżniono prace Natalii Rąbel i Igora Zątek, Antonelli Italiano, Karoliny Antonik, Julity Kocurek, Aleksandry i Justyny Mrowiec, Kai i Miłosza Rudnik, Patrycji Pluta, Łukasza Kusia, Dawida Janik i Jakuba Chudek. Do konkursu zgłoszono ponad 50 palm, na wszystkich czekały nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.

(ŁuK)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.