Wiadomości

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 4048

Polsko-niemiecki projekt artystyczny

W Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach 16 marca uroczyście dokonano prezentacji rzeźb wykonanych wspólnie przez polskich i niemieckich artystów.

Polsko-niemiecki projekt artystyczny - 16.03.2016 · fot. Alina Macher


Rzeźby z drewna i ceramiki wykonali artyści z naszego powiatu: Dominika Paszek, Marta Janik-Kufel i Wanda Gryboś-Sznel, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art." oraz artyści z partnerskiego powiatu Rhein - Erft: Holger Hagedorn, Urszula Golaszewska, Fredrich Erichsen i David Caspa, który przyjechali do naszego powiatu na artystyczne warsztaty. Efektem kilkudniowej wspólnej pracy są rzeźby z drewna i ceramiki.

- Rzeźby obrazują sylwetki męską i żeńską, siłę i emocje, uczucia i myśli, harmonię i różnice - tłumaczył H. Hagedorn, uznany rzeźbiarz powiatu Rhein - Erft.

Kolejna już edycja projektu "Inna droga do Polski" integruje artystów, służy wymianie doświadczeń, umacnia przyjacielskie więzy, inspiruje do działania i, co podkreślali rzeźbiarze z Niemiec, łamie jakiekolwiek uprzedzenia i bariery.

- Nasze kontakty rozwijają się na wielu płaszczyznach, wspólna praca artystów wnosi nową jakość do piętnastoletniej, polsko-niemieckiej współpracy i wzajemnych kontaktów. Wiele się od siebie uczmy, nawzajem się uzupełniamy i poznajemy, to uczy tolerancji, wrażliwości, otwartości - podkreślił szef kultury w powiecie Rhein - Rft Engelbert Schmitz.

Na wernisaż przybyło wielu gości - władze powiatu bielskiego: wicestarosta Grzegorz Szetyński, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, sekretarz powiatu Halina Kopeć, kierownik Biura Promocji Powiatu Jolanta Konior oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Alina Macher

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.