Wiadomości

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 2971

Dni profilaktyki w Czechowicach

W piątek, 18 marca w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się konferencja w ramach "Dni profilaktyki - Wybieram zdrowie".

Dni profilaktyki w Czechowicach - 18.03.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Organizatorami konferencji były: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Konferencję zaadresowaną do lekarzy pediatrów, pielęgniarek pediatrycznych, nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych oraz higienistek szkolnych otworzył Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek.

Spotkanie dotyczyło trudnych tematów, takich jak przyjmowanie substancji psychoaktywnych przez młodzież oraz prostytucji. Poruszony został między innymi temat - współczesny obraz zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież. Omawiano także kwestie konsekwencji prawnych, związanych z podejrzeniem o zażycie takich substancji. Tematami wykładów były również kwestie tego, na ile prostytucja jest dobrowolnym wyborem, a na ile przymusem. W czasie konferencji rozmawiano także o problemie uzależnień behawioralnych.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.