czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2016
  • 25 marca 2016
  • wyświetleń: 1129

Konsultacje rozkładu jazdy pociągów

Za nami:

Do 25 marca można zgłaszać uwagi do projektu rozkładu jazdy pociągów wojewódzkich na rok 2016/2017. Zawiera on wykaz pociągów przewidywanych do uruchomienia od 11 grudnia 2016 roku po dokonaniu odpowiednich uzgodnień z przewoźnikami oraz województwami ościennymi w przypadku połączeń stykowych.

Samorząd Województwa jest organizatorem kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich w województwie. Usługi wykonywane są przez spółki Koleje Śląskie oraz Przewozy Regionalne, którym zleca się na podstawie umowy realizację rozkładu jazdy oraz dofinansowuje przewozy.

- Głównym wyzwaniem jest przygotowanie skoordynowanego rozkładu jazdy, tak aby zapewnić pasażerom optymalne możliwości przemieszczania się z wykorzystaniem pociągów dwóch przewoźników. Obecne konsultacje mają na celu lepsze rozpoznanie potrzeb komunikacyjnych przy tworzeniu nowej oferty przewozowej - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Przez cały rok do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpływają uwagi i wnioski pasażerów, samorządów lokalnych, organizacji formalnych i nieformalnych dotyczące zmian w aktualnie obowiązującym rozkładzie jazdy. - Są one w miarę możliwości organizacyjnych i technicznych uwzględniane przy wprowadzaniu korekt - komentuje rzecznik.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje uwagi, postulaty i propozycje zmian za pomocą specjalnego formularza. Wypełnione pismo należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: rozklad@slaskie.pl.

BM / czecho.pl
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.