czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2016
  • wyświetleń: 4116

I Ekstremalna Droga Krzyżowa

50 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Czechowicka edycja wydarzenia odbyła się po raz pierwszy.

I Ekstremalna Droga Krzyżowa
I Ekstremalna Droga Krzyżowa - 18.03.2016 · fot. RyTM


Najmłodszy uczestnik miał 17 lat, a najstarszy 71. 11 osób było z Czechowic-Dziedzic, 4 osoby z Mnicha, 2 z Wisły Małej, 2 z Chrzanowa, 2 z Chybia, po jednej osobie z Góry, Będzina, Bierunia, Zabrzega, Woli, Wisły Wielkiej, Rudy Śląskiej, Chybia, Tychów, Międzyrzecza Górnego, Pszczyny, Zabłocia, Pogwizdowa, Mesznej, Studzionki, Mazańcowic, Międzyrzecza Dolnego, Siemianowic i Strumienia.

Organizatorzy wydarzenia z czechowickiej grupy RyTM podkreślają szerokie zainteresowanie czechowicką edycją, tym bardziej, że w tym czasie, w okolicy organizowanych było wiele podobnych tras.

I Ekstremalna Droga Krzyżowa
I Ekstremalna Droga Krzyżowa - 18.03.2016 · fot. RyTM


Uczestnicy czechowickiej edycji Ekstremalne Drogi Krzyżowej mieli do przejścia 65 kilometrów. Trasa wiodła dookoła Jeziora Goczałkowickiego, jednak nie drogami, a raczej ścieżkami, przez pola uprawne, łąki itp. Teren trudny - podkreślają organizatorzy - bo o tej porze roku, bo nocą. Na szczęście nie było opadów, ale noc była surowa, a teren w dużej mierze podmokły.

Jednak mimo dystansu i trudności ponad połowie osób udało się przejść całość w czasie od 10 do 20 godzin. Niektórzy, znając swoje ograniczenia, woleli pozostać na krótszym dystansie. Prawie wszyscy uczestnicy w ankietach, które wypełnili po zakończeniu marszu, zdeklarowali chęć uczestniczenia w następnym roku.

RyTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.