czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2016
  • wyświetleń: 1438

Bezpieczny Weekend - akcja policji

Bielscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem Bezpieczny Weekend. W efekcie w naszym powiecie ma być przeprowadzanych więcej kontroli drogowych. Akcja potrwa do poniedziałku wielkanocnego włącznie.

Okres świąteczny połączony z dłuższym weekendem to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. To może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem policji jest więc zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego m.in. poprzez wzmożone kontrole drogowe.

Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani też piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością.

Policja apeluje też do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Przypomina też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.