czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3675

Razem zabrało głos ws. ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Okręg bielski Partii Razem przygotował stanowisko dotyczące przeniesienia Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Zespół Szkół Silesia, ZS Silesia
Zespół Szkół Silesia · fot. ZS Silesia


Jak czytamy w nadesłanym na adres naszej redakcji piśmie, Partia Razem jest zdania, że przeniesienie Zespołu Szkół Silesia do budynku Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych, a także ulokowanie w budynku ZS Silesia Zespołu Szkół Specjalnych stoi w sprzeczności z polityką oświatową w kraju oraz dotychczasowymi obietnicami władz powiatowych. Partia uważa, że powody przeniesienia placówki są niejasne, a sama decyzja "arogancka".

Stanowisko okręgu bielskiego Partii Razem


Kategorycznie sprzeciwiamy się bulwersującej decyzji władz powiatu bielskiego o przeniesieniu czechowickiego Zespołu Szkół "Silesia" do Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych oraz ulokowaniu w budynku "Silesii" Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. Ta decyzja stoi w jaskrawej sprzeczności z powszechnym obecnie w Polsce dążeniem do odbudowy i wspierania szkolnictwa zawodowego, a także z powtarzanymi od lat - przy okazji wyborów - obietnicami wybudowania w Czechowicach-Dziedzicach nowego gmachu szkoły specjalnej dla dzieci niepełnosprawnych.

Powody, z jakich wyrzuca się z siedziby jedną z najlepszych szkół zawodowych w kraju - znaną z wysokich standardów kształcenia, jedną z czterech szkół w Polsce i jedyną w województwie śląskim, która wygrała konkurs o Kartę jakości kształcenia i szkolenia zawodowego "Erasmus+" - i dlaczego przenosi się szkołę specjalną do budynku, który nie spełnia norm dla tego typu szkół, są co najmniej niejasne. Władze powiatu tłumaczą swoją decyzję wyłącznie względami demograficznymi. Jednak demografia - jeśli nie traktować jej jak problem - stanowi szansę dla zbudowania nowoczesnej polityki edukacyjnej. W mniejszych klasach dzieci i młodzież osiągają lepsze wyniki w nauce, a nauczycielom pracuje się lepiej. Tymczasem za przeniesieniem szkoły "Silesii" może pójść również likwidacja miejsc pracy nauczycieli i osób pracujących w szkolnej administracji.

Dla uczniów "Silesii" ich szkoła stanowi realną szansę zdobycia wiedzy i doświadczenia, gwarantujących im zatrudnienie. Jest istotnym punktem na mapie Czechowic-Dziedzic, zatrzymującym w mieście młodych ludzi, bo właśnie dzięki niej mogą tu zdobywać rzetelne wykształcenie, a następnie znajdować dobrą pracę. Jest ponadto ważnym miejscem aktywizacji społecznej swoich uczennic oraz uczniów.
Uczennice i uczniowie "Silesii" kochają swoją szkołę tak bardzo, że gotowi są jej wspólnie bronić. Ich heroiczne próby stawiania oporu wobec aroganckiego decydowania o ich losie za ich plecami zasługują na uwagę władz powiatowych. Okręg bielski Partii Razem wspiera ich działania i domaga się rozwiązania konfliktowej sytuacji zgodnie ze społecznymi oczekiwaniami.

Okręg bielski Partii Razem

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj