czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4377

Strażnicy miejscy zrobią zakupy

Prima aprilis:

Wzorem Bielska-Białej mieszkańcy Czechowic-Dziedzic już wkrótce będą mogli skorzystać z pomocy strażników miejskich przy robieniu zakupów. W czasie patrolu mundurowi będą dostarczać artykuły spożywcze i chemiczne osobom starszym i samotnym.

Reklama

straż miejska
W Bielsku-Białej strażnicy dostarczają mieszkańcom zakupy. Podobnie ma być w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej inicjatywa pojawiła się po zmianie komendanta straży miejskiej. Gdy obowiązki powierzono tam Grzegorzowi Gładyszowi, to emerytowany policjant postanowił ocieplić wizerunek jednostki, nad którą niespełna 2 lata temu wisiało widmo rozwiązania.

Jedną z pierwszych decyzji, które podjął komendant, było wprowadzenie do obowiązków strażników miejskich nowych zadań. Od połowy marca 2016 roku osoby starsze oraz samotne mogą prosić straż miejską o pomoc w robieniu zakupów. Aby skorzystać z usługi oferowanej przez strażników wystarczy zadzwonić na numer straży miejskiej i telefonicznie przekazać listę zakupów. Rozmowy są nagrywane, by nie było problemów z odzyskaniem kwoty.

Zainteresowanie usługami jest bardzo duże i teraz z Bielska-Białej przykład chcą brać sąsiednie miasta, również nasze. W Czechowicach-Dziedzicach ta forma pomocy wystartuje w poniedziałek. Na jej potrzeby uruchomiony zostanie nowy numer. Jeszcze dziś opublikowana zostanie ostateczna lista sklepów. Jak udało nam się dowiedzieć, na chwilę obecną jest to pięć popularnych marketów.

Dla czechowiczan korzystających z usług straży miejskiej mają być przewidziane rabaty, a w pierwszym dniu (4 kwietnia) także darmowe upominki, na przykład paczka kawy, chleb tostowy lub zielony ogórek.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.