czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2016
  • 4 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 18225

Na targowisku rozdawano jabłka

Tego dnia na miejskim targowisku ludzi było bardzo wiele. Duże grono przybyło, by odebrać bezpłatnie jabłka w ramach programu "Embargo". Niestety, jak sygnalizują nam czytelnicy, akcja rozpoczęła się wcześniej niż zapowiadano i wielu mieszkańców musiało obejść się smakiem.

Reklama

Akcja rozdawania jabłek - 04.04.2016 · fot. gekon


Program "Embargo" ma na celu zagospodarowanie nadwyżek produktów rolnych: owoców i warzyw wycofanych z rynku w konsekwencji rosyjskiego embarga. W poniedziałek (4 kwietnia) akcja związana z tym programem została zorganizowana w Czechowicach-Dziedzicach.

Akcja planowo miała rozpocząć się o godzinie 12.30 na miejskim targowisku, ale - jak sygnalizują nam obecni na miejscu czytelnicy - ruszyła wcześniej i o 12.40 szanse, by dostać chociażby jedną skrzynkę, były nikłe. Według zapowiedzi jabłka rozdawane były w skrzynkach 18-20 kg (planowo jedna skrzynka na rodzinę) lub na życzenie w mniejszych ilościach.

Przedsięwzięcie koordynował Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.