czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 4 kwietnia 2016
 • 5 kwietnia 2016
 • wyświetleń: 13622

Gala Czechosławów 2016 - zdjęcia

Walcownia Metali "Dziedzice" SA i Vertex SA to zwycięzcy tegorocznej, siódmej już edycji konkursu Czechosławów - nagród przyznawanych firmom, które budując własną markę, przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Gala Czechosławów 2016 - 01.04.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Statuetka Honorowego Czechosława, przyznawanego przez Kapitułę poza konkursowymi kategoriami, trafiła w tym roku do rąk Jacka Stachursky’ego.

Od samego początku Konkurs o tytuł Czechosława odbywa się we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, a obok statuetek Czechosława, w obydwu kategoriach konkursowych: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi, przyznawane są również wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji RIG. Tegoroczna Gala Czechosławów była jednak wyjątkowa, bo wspólnie z podsumowaniem konkursu odbyły się obchody jubileuszu 25-lecia działalności czechowickiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji - jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanym przez katowicki RIG - uhonorowany został Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Wśród wielu znakomitych gości, na siódmej Gali Czechosławów pojawili się: Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jan Chrząszcz - pierwszy zastępca Wojewody Śląskiego, Janusz Steinhoff - były Wicepremier w Rządzie Jerzego Buzka, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Andrzej Kamiński - Senator RP, Małgorzata Pępek - Poseł na Sejm RP oraz Jacek Krywult - Prezydent Bielska-Białej. Współgospodarzami Gali - obok Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta byli: Tadeusz Donocik - Prezes RIG w Katowicach oraz Wiesław Pochopień - Prezes czechowickiej Delegatury RIG.

Statuetki Czechosława - eleganckiej, kroczącej naprzód postaci, symbolizującej solidność w działaniu oraz aktywną i etyczną postawę laureata - zostały rozdane podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątkowy wieczór 1 kwietnia w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. Zgłoszone do udziału w siódmej już edycji konkursu firmy walczyły o prestiżowy tytuł Czechosława 2016 w dwóch kategoriach: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi. Kapituła konkursu, której przewodniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut uznała, że w kategorii Produkcja i budownictwo nagrodę Czechosława otrzyma Walcownia Metali "Dziedzice" SA, zaś w kategorii Handel i usługi firma Vertex SA.

Gala Czechosławów 2016 - 01.04.2016
Gala Czechosławów 2016 - 01.04.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W obu kategoriach konkursowych rozdane zostały również wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W kategorii Produkcja i budownictwo Laur otrzymała Firma Usługowa "Kawalerek". W kategorii Handel i usługi wyróżnieniem w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji uhonorowano Firmę "Gabrielle".

We wręczaniu Czechosławów oraz wyróżnień w postaci Srebrnych Laurów RIG wzięli udział: Wiceminister Stanisław Szwed oraz Wicewojewoda Jan Chrząszcz. Tym razem - wyjątkowo - laureata Honorowego Czechosława poznaliśmy nieco później, bo w artystycznej części Gali, kiedy na scenie pojawił się Jacek Stachursky. Okazało się bowiem, że w tym roku tytuł ten został przyznany właśnie artyście, którego koncert uświetnił Galę Czechosławów.

Zanim to jednak nastąpiło, odbyła się część uroczystości, poświęcona jubileuszowi ćwierćwiecza czechowickiej Delegatury RIG. W związku z 25-leciem najstarszej z Delegatur katowickiej RIG, wręczono liczne wyróżnienia. Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji, przyznany w styczniu br. na Gali RIG w Katowicach, dopiero teraz, w Czechowicach-Dziedzicach odbierał Burmistrz Marian Błachut.

Przypomnijmy tylko, bo informowaliśmy o tym wówczas obszernie, że swoim wysokim wyróżnieniem RIG postanowił uhonorować Burmistrza Czechowic-Dziedzic w kategorii "Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy". Nagroda RIG jest wyrazem uznania dla Mariana Błachuta jako Burmistrza Czechowic-Dziedzic, gdzie od lat wspierane są inicjatywy samorządu gospodarczego, a dzięki partnerstwu między samorządami - terytorialnym i gospodarczym, panuje przyjazny klimat dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. W uzasadnieniu wyboru Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji RIG w Katowicach czytamy, że Burmistrz Marian Błachut został uhonorowany Laurem Platynowym między innymi za: determinację w budowaniu samorządu zgody, wspieranie inicjatyw samorządu gospodarczego oraz biznesu, umiejętność włączenia wrażliwości społecznej w decyzje administracyjne, wspieranie rozwoju lokalnej kultury i różnorodnych dyscyplin sportowych, inicjowanie i aktywny udział w akcjach charytatywnych.

Gala Czechosławów 2016 - 01.04.2016
Gala Czechosławów 2016 - 01.04.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W tej części uroczystości wyróżnienia RIG otrzymali również:

Złote Honorowe Odznaki Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach:
 • Jan Berger - Burmistrz Czechowic-Dziedzic w latach 1990 - 2006,
 • Damian Żelazny - Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach od 2006,
 • Leszek Stokłosa - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej,
 • Robert Hyla - naczelnik Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach,
 • Andrzej Kańtoch - członek Zarządu Kontakt Simon SA,
 • Wiesław Zych- właściciel firmy Polplast.


Złote Honorowe Odznaki 25-lecia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach:
 • Ewa Rahden - właścicielka Agencji Wydawniczo-Filmowej "Widok",
 • Włodzimierz Huczek - prezes Unimex,
 • Michał Polok - właściciel Eleuro,
 • Grzegorz Polok - prezes zarządu Eleuro,
 • Krzysztof Skiba - właściciel Skoff.


Złote Honorowe Odznaki Krajowej Izby Gospodarczej:
 • Tadeusz Szkudlarski -prezes LOTOS Terminale,
 • Wiesław Pochopień - Remkon.


Medal 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej:
 • Henryk Borowski - Prezes HB Unibud SA


Uzasadnienia w Konkursie o tytuł Czechosława 2016:

Walcownia Metali "Dziedzice" SAHistoria firmy sięga 120 lat. Powstała w 1896 roku, zatrudniając na starcie 64 pracowników. Pierwsze jej produkty bazowały na wyrobach z cynku, szybko jednak musiała zdywersyfikować swoją działalność w kierunku wyrobów z aluminium, miedzi, mosiądzu i innych stopów. Dzisiejsza gama produktów obejmuje kształtowniki, rury, druty, pręty, taśmy z różnych metali i stopów. Wytwarza również krążki monetarne do produkcji monet oraz świadczy usługi walcowania. Od początku swojej działalności swoje produkty oferowała na rynku wewnętrznym oraz eksportowała poza granice kraju i Europy.

Firma z racji swej nazwy i długoletniej działalności jest mocno utożsamiana z miastem. Marka "Dziedzice" była udziałem kapitału prywatnego i państwowego, powstała za czasów austrowęgierskich, przechodząc przez zarządy czechosłowackie, niemieckie, by znaleźć się w rękach polskich. Rozwój gospodarczy kreowany przez Walcownię wpłynął wprost na rozwój miejscowości, który zaowocował powstaniem miasta Czechowice-Dziedzice.

Walcownia Metali "Dziedzice" SA jest jednym z największych pracodawców w gminie, zatrudnia obecnie ponad pół tysiąca wyszkolonych pracowników. Łączy tradycję z nowoczesnością, prezentując duże doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Sukcesywnie dostosowuje produkcję do wymogów rynku, zachowując światowe standardy.

Równocześnie Firma dba o lokalne środowisko, w którym funkcjonuje. Wspiera wydarzenia miejskie i lokalny sport. Od lat utożsamiana jest z najstarszym czechowickim klubem piłkarskim - MRKS-em.

Vertex SAUstabilizowana, innowacyjna Firma, działająca ponad 20 lat, wchodząca w skład międzynarodowego koncernu PISLA OY. Zajmuje się produkcją i handlem osłonami wewnętrznymi i zewnętrznymi, takimi jak: rolety, plisy, żaluzje pionowe i poziome, panele japońskie, markizy, moskitiery, bramy garażowe i inne.

Vertex jest uznaną marką, liderem w branży osłonowej, posiadającym bardzo rozbudowaną sieć sprzedaży, także poza granicami Polski. Firma jest aktywnie i nowocześnie zarządzana. Kooperuje z wieloma podmiotami branżowymi - producentami i montażystami osłon okiennych, projektantami i przedsiębiorstwami budowlanymi. Stworzyła m. in. bibliotekę plików dla architektów wnętrz w celu rozszerzenia wiedzy na temat swoich produktów oraz możliwości ich zastosowania, wykorzystując do tego celu profesjonalne oprogramowanie. Publikuje poradniki dla inwestorów, udostępniła wizualizator, pomagający w doborze produktów i złożeniu zamówienia. Vertex realizuje programy szkoleń dla partnerów handlowych oraz konkursy dla studentów, poszukując inspiracji i rozwijając swoje wzornictwo. Firma dysponuje profesjonalną grupą serwisową, służącą fachową pomocą.

Vertex jest reprezentantem innowacyjnej i kreatywnej części lokalnej przedsiębiorczości, doceniającej znaczenie dizajnu i funkcjonalności proponowanych rozwiązań. Sukces Firmy dowodzi jakości potencjału gospodarczego Czechowic-Dziedzic, w którym coraz większy udział mają małe i średnie przedsiębiorstwa.

Tytuł Honorowy - Jacek Łaszczok-StachurskyJacek Stachursky od ponad 20 lat jest jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki tanecznej. Uczestnik festiwali w Sopocie i Opolu, zdobywca Słowika Publiczności i Superjedynki. Koncertował w Europie, Azji i Ameryce. Jego muzyczne albumy w oficjalnej dystrybucji rozeszły się w blisko milionowym nakładzie.

Jacek Stachursky jest od dwóch dekad prawdziwym ambasadorem Czechowic-Dziedzic. Znalazł się w wąskim gronie mieszkańców naszej gminy, rozpoznawalnych w całej Polsce. Stanowi samodzielną markę, którą wykorzystuje także do promocji rodzinnego miasta.

Mimo sukcesu i sławy artysta ciągle związany jest ze swoim rodzinnym miastem, interesuje się jego sprawami. Angażuje się w rozwój lokalnego sportu, rozwój oferty kulturalnej miasta, uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Prezentuje aktywną postawę, cieszy się zaufaniem mieszkańców, którzy powierzyli mu mandat do reprezentowania ich w Radzie Miejskiej i Radzie Powiatowej.

Doceniając skuteczność działania Jacka Stachusky’ego na trudnym rynku muzycznym, sukces ekonomiczny jego projektu oraz towarzyszącą temu postawę lokalnego patrioty Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować Pana Jacka Łaszczoka-Stachusk'ego tytułem honorowym Czechosław 2016.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.