czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2016
  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 6183

Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - wyniki i zdjęcia

17 maja już po raz drugi w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbył się Powiatowy Konkurs Usług Gastronomicznych Szkół Gimnazjalnych pod hasłem "Stół pięknie nakryty". Zadaniem konkursowym było przygotowanie nakrycia stołu na przyjęcie okolicznościowe dla 2 osób według zaproponowanego przez siebie menu o dowolnie wybranej tematyce.

Reklama

Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 17.05.2016
Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 17.05.2016 · fot. ZSTiL


Celem konkursu było wykazanie się pomysłowością i oryginalnością nakrycia stołu, zdobycie nowych umiejętności, rozwijanie zainteresowań w dziedzinie obsługi konsumenta oraz integracja młodzieży. Dwuosobowe zespoły były oceniane przez ekspertów branży gastronomicznej: Annę Mikołajczyk, Pawła Nycza, Krystynę Kurek.

Nagrodzone zostały zespoły z:
  • Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach - Anna Pietryka, Jakub Kopeć za stół pt. "Kolacja myśliwska",
  • Gimnazjum Ligota - Klaudia Ponikwia, Dominik Krywult za stół pt. "Śniadanie we francuskim stylu".

Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSTiL, WSOP Katowice "Domus" Czechowice-Dziedzice, "Lora" Czechowice-Dziedzice, GS Bestwina.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Stanisław Pięta - członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Dagmara Tomiczek - przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSTiL, dyrektor ZSTiL - Bogdan Szary.

Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 17.05.2016
Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 17.05.2016 · fot. ZSTiL


Na zakończenie konkursu wszyscy goście, uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie: Helenę Puskarczyk i Marię Tyc wraz z młodzieżą grup gastronomicznych z klasy 3TZ, 2THŻ, 1Ta i obsługiwany przez młodzież z klasy 2THŻ. Sponsorami poczęstunku byli: Rada Rodziców, ZMP Inter-Bestrol Sp. z o.o. Janowice, Piekarnia "Rogalik" Czechowice-Dziedzice. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu był pokaz nakrywania stołu, wykonany przez pana Pawła Nycza z Pałacu Kotulińskich.

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom oraz panom: Andrzejowi Judce i Tomaszowi Makowskiemu za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Organizatorzy konkursu:
  • Krystyna Kurek
  • Helena Puskarczyk
  • Maria Tyc


Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 17.05.2016
Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 17.05.2016 · fot. ZSTiL

ZSTiL

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.