czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2016
  • 7 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 11945

Pożar w fabryce przy ul. Legionów

W środę po drugiej w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z firm produkcyjnych mieszczącej się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów.

Reklama

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęty jest piec do wulkanizacji uszczelek w zakładzie. W pierwszej fazie podjęto próbę ugaszenia pieca przy pomocy stałych urządzeń gaśniczych, jednakże okazały się one nieskuteczne. Następnie strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przy użyciu pił tarczowych wykonali dostęp do przestrzeni między zewnętrzną, a wewnętrzną warstwą pieca, gdzie znajdowała się wełna izolująca piec.

Pożar ugaszono przy użyciu agregatu proszkowego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, wszyscy pracownicy zakładu (49 osób) ewakuowano przed przybyciem jednostek straży pożarnej . W działaniach wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej. Działania zakończono o 5 rano.

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.