czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2016
  • 14 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2927

Uczniowie 10 szkół udzielali pierwszej pomocy

W sobotę 9 kwietnia Grupa Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach, przy wsparciu Urzędu Miejskiego, miała okazję po raz 19-ty organizować Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. W konkurencjach uczestniczyło ponad 60 uczniów, którzy reprezentowali 10 szkół z terenu naszej gminy.

Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy - 09.04.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Podczas pozorowanych scenariuszy zawodnicy musieli udzielić pierwszej pomocy, m.in. w przypadku ran ciętych, kłutych, czy postrzałowych, jak również poszkodowanym w stanie nagłego zatrzymania krążenia, napadzie drgawek i hipoglikemii.

Tegoroczne zawody były jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki gościnnej współpracy z Grupą Czeskiego Czerwonego Krzyża z Orlovej i Jednostką Strzelecką 3028 Czechowice-Dziedzice. Ich udział w zadaniach wymagał od uczniów nie tylko sprytnego rozwiązania trudności w komunikacji z czeskim poszkodowanym, ale również zachowania przez nich zimnej krwi w trakcie akcji antyterrorystycznej.

W przyszłym roku jubileuszowe, 20-te Zawody Drużyn Młodzieżowych, na które już teraz zapraszamy wszystkich uczniów z naszej gminy, jak również wszystkich zainteresowanych.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.