czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2016
  • 9 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 9567

Pożar w czechowickim zakładzie

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj w nocy pożar w czechowickim zakładzie zajmującym się m.in. produkcją uszczelek chłodnic i kolektorów ssących z tworzyw sztucznych. W czasie pożaru ranny został 34 -letni mężczyzna, pracownik zakładu.

Reklama

pożar
Pożar w Czechowicach-Dziedzicach - 07.04.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, otrzymały informację, że doszło do wybuchu pieca wulkanizacyjnego znajdującego się na hali produkcyjnej wysokiej. Przed przybyciem straży pożarnej wszystkie osoby zostały ewakuowane z terenu hali produkcyjnej na plac zewnętrzny, w tym osoba poszkodowana mężczyzna w wieku 34 lata, który został opatrzony przez pracowników zakładu, a następnie zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Wyłączono zasilanie w zakładzie, a następnie strażacy przystąpili do gaszenia pożaru pieca wulkanizacyjnego. W międzyczasie sprawdzono również część dachu hali, znajdującego się bezpośrednio nad piecem. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono piec oraz halę za pomocą urządzeń pomiarowych oraz kamery termowizyjnej. Działania zakończono przed czwartą rano. Przyczynę pożaru ustala policja.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.