• 9 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2074

Obfity weekend startowy RyTM-u

W dniach 2-3 kwietnia zawodnicy czechowickiej grupy biegowej "Rozbiegamy to Miasto" startowali w zawodach w Cieszynie, Tychach, Dębnie i Warszawie, na dystansach od 5km do maratonu. Po ciężko przepracowanej zimie nasi biegacze zbierają owoce bijąc swoje rekordy życiowe, przy okazji godnie reprezentując Czechowice-Dziedzice.

Obfity weekend startowy RyTM-u · fot. RyTM

W Dębnie odbyła się 43. edycja najstarszego maratonu w Polsce - Maraton Dębno. RyTM reprezentowali: Marcin Grzywacz (3:02:11 - rekord życiowy), Dariusz Pamuła(4:16:23) oraz Robert Gawlak (4:28:41).
W niedzielę 3 kwietnia Andrzej Sakrajecki i Remigiusz Sakrajecki wzięli udział w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim - jest to największa impreza biegowa w Polsce. Na metę dotarło prawie 13 tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów świata. Czechowiczanie poprawili swoje wyniki sprzed roku oraz rekordy życiowe na dystansie półmaratonu: Remigiusz Sakrajecki ukończył bieg z czasem 1:36:14, a Andrzej Sakrajecki z czasem 1:38:36.

W Cieszynie odbył się Parkrun Cieszyn (5km) - zawody zaliczane do Towarzyskiego Rankingu Międzyklubowego. Skromna, dwuosobowa reprezentacja RyTM-u spisała się dobrze: Sylwia Klimek-Karas ukończyła bieg z czwartym czasem wśród kobiet (25:46), a Bartosz Filapek z czasem 23:51 uplasował się w górnej połowie stawki.

W Tychach odbyła się 25. edycja "Perły Paprocan". W zawodach można pokonać dowolny dystans od 7km do maratonu, pokonując odpowiednią ilość 7-kilometrowych pętli. Czechowicką grupę reprezentowali: Krystian Kupczewski (3 pętle - półmaraton z czasem 1:46:56), Krzysztof Hajduk (3 pętle - półmaraton z czasem 2:07:39) oraz Wojciech Szulc (4 pętle - 28km z czasem 2:39:22).