Wiadomości

  • 11 kwietnia 2016
  • 13 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2632

Urzędnicy zachęcają do wysłania PITów elektronicznie

Ministerstwo Finansów udostępniło po raz kolejny usługę wstępnie wypełnionego zeznania (PFR). Usługa ta nie polega na tym, że to administracja podatkowa składa zeznanie za podatnika - jest to propozycja rozliczenia rocznego.

Urzędnicy zachęcają do wysłania zeznania podatkowego elektronicznie. W dobie Internetu zeznanie złożone w ten sposób jest nie tylko oznaką nowoczesności, jest to również wygoda - zeznanie jest sprawdzane pod względem rachunkowym, można je wysłać o dowolnej porze, oszczędzając swój czas.

Jeśli podatnik skorzysta z usługi PFR to powinien sprawdzić poprawność danych wykazanych w udostępnionym zeznaniu oraz podpisać i wysłać deklarację. Może także uzupełnić zeznanie o ulgi - np. na dzieci, odliczenia, oraz kwotę 1% dla wskazaną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego.

Wszystkie informacje niezbędne do złożenia zeznań drogą elektroniczną i usługi PFR dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Finansów: http://www.portalpodatkowy.pl oraz http://www.e-deklaracje.pl

BM / czecho.pl

źródło: Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj