czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2016
  • 13 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2443

Urzędnicy zachęcają do wysłania PITów elektronicznie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Ministerstwo Finansów udostępniło po raz kolejny usługę wstępnie wypełnionego zeznania (PFR). Usługa ta nie polega na tym, że to administracja podatkowa składa zeznanie za podatnika - jest to propozycja rozliczenia rocznego.

Reklama

Urzędnicy zachęcają do wysłania zeznania podatkowego elektronicznie. W dobie Internetu zeznanie złożone w ten sposób jest nie tylko oznaką nowoczesności, jest to również wygoda - zeznanie jest sprawdzane pod względem rachunkowym, można je wysłać o dowolnej porze, oszczędzając swój czas.

Jeśli podatnik skorzysta z usługi PFR to powinien sprawdzić poprawność danych wykazanych w udostępnionym zeznaniu oraz podpisać i wysłać deklarację. Może także uzupełnić zeznanie o ulgi - np. na dzieci, odliczenia, oraz kwotę 1% dla wskazaną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego.

Wszystkie informacje niezbędne do złożenia zeznań drogą elektroniczną i usługi PFR dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Finansów: www.portalpodatkowy.pl oraz www.e-deklaracje.pl

BM / czecho.pl
źródło: Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj