czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 8318

Pies pogryzł 38-letnią kobietę

Czechowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Zabrzegu. W poniedziałek wieczorem agresywny pies zaatakował i pogryzł mieszkankę tej miejscowości. Właścicielowi czworonoga za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, czego skutkiem były obrażenia poniesione przez kobietę grozi kara do roku więzienia.

Reklama

Około 19.30 przy ul. Do Zapory w Zabrzegu mundurowi uzyskali informację o agresywnym psie atakującym przechodniów i rowerzystów. Z relacji świadków wynikało, że zwierzę pogryzło 38-latkę, która doznała obrażeń przedramion i nóg. Kobiecie pomogli świadkowie, a sprawą agresywnego czworonoga zajęli się policjanci i strażnicy miejscy.

Mundurowi widzieli, jak pies wbiegł na posesję, z której najprawdopodobniej wcześniej uciekł. Stróże prawa zablokowali radiowozem bramę wjazdową, aby uniemożliwić zwierzęciu ponowną ucieczkę. Na miejscu pojawił się zaskoczony właściciel owczarka kaukaskiego. Nie potrafił on wyjaśnić, w jaki sposób zwierzę wydostało się z zabezpieczonego kojca.

Policjanci ustalili, że zwierzę posiada aktualną książeczkę szczepień. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii. Owczarek został przewieziony na obserwację do kliniki dla zwierząt. Jego właścicielowi za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu psa, czego skutkiem było pogryzienie kobiety grozi kara do roku więzienia.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.