czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3338

Zniszczył wiatę przystankową. Nie pozostanie bezkarny

Karą sześciu miesięcy ograniczenia wolności, obowiązkiem wykonania prac na cele społeczne, naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów i opłat sądowych, zakończył się dla pewnego 48-letniego czechowiczanina chuligański wybryk.

Reklama

Sprawca poważnego uszkodzenia wiaty przystankowej działał w poczuciu bezkarności. Nie jest pierwszym, który przekonał się, że tak nie jest.

Do gorszących wydarzeń, które niedawno znalazły swój finał w Sądzie Rejonowym w Pszczynie, doszło 10 stycznia bieżącego roku, na przystanku autobusowym przy ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. 48-letni czechowiczanin, bezrobotny, bez prawa do zasiłku, pozostający na utrzymaniu rodziny kawaler, najwyraźniej postanowił wyładować swoje frustracje na wiacie przystankowej. Kilkukrotnie kopiąc w boczną szybę wiaty, dokonał jej rozbicia, powodując straty w wysokości 676 złotych na szkodę Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wyczyny "dzielnego" czechowiczanina nie umknęły uwadze świadków zdarzenia. Mężczyzny nie udało się co prawda zatrzymać na gorącym uczynku, ale - znany stróżom prawa - choć niekarany wcześniej 48-latek, został po jakimś czasie zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, czyli czynu, za który można trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Mężczyzna przyznał się do winy, wyraził skruchę i wystąpił o dobrowolne poddanie się karze. Ze względu na postawę oskarżonego oraz jego dotychczasową niekaralność, prokurator przychylił się do wniosku o zastosowanie kary 6 miesięcy ograniczenia wolności, z obowiązkiem nieodpłatnych, kontrolowanych prac na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym, obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody oraz poniesienia kosztów i opłat sądowych. Chwila bezmyślnej, skierowanej w stronę wiaty przystankowej agresji, będzie więc sprawcę sporo kosztowała.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.