czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5861

Smaki regionu - konkurs w Gimnazjum Publicznym nr 1

Na początku kwietnia w Dworku Eureka odbyła się druga edycja miejskiego konkursu kulinarnego "Smaki regionu", któremu patronował burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Smaki regionu - konkurs w Gimnazjum Publicznym nr 1 - 08.04.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Konkurs, którego organizatorem było Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego skierowano do uczniów szkół gimnazjalnych. "Ideą konkursu jest rozbudzanie zainteresowania do gotowania oraz wybór dalszej drogi kształcenia"- mówi Magdalena Jasińska - inicjatorka tych kulinarnych potyczek.

W tym roku poruszana była tematyka kuchni angielskiej i niemieckiej. Uczestnicy najpierw skupili się na części pisemnej, gdzie musieli nie tylko znać charakterystyczne potrawy z tych państw, ale również wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego w zakresie kulinarnego słownictwa. W części praktycznej należało nakryć stół dla czterech osób do kolacji przy świecach do podanego menu. Świece - motyw przewodni zadania, ufundowała firma POLWAX SA.

Kolejnym konkursowym punktem było przygotowanie potraw. Czteroosobowe drużyny przygotowały: sałatkę, przystawki oraz kanapki bankietowe. Zadania oceniło jury w składzie: przewodniczący Mirosław Olek - dyrektor ZOPO, Krystyna Kurek - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSTiL, Elżbieta Urbańczyk - reprezentująca firmę POLWAX, Grzegorz Wąsik - naczelnik Wydziału Promocji Miasta oraz Tomasz Kopeć - właściciel Dworku Eureka.

W zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyła drużyna z GP3. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Zespołu Szkół w Zabrzegu, trzecie - GP1 i czwarte - Gimnazjum z Zespołu szkół w Ligocie. Nagrody książkowe oraz pamiątkowy puchar dla zwycięskiej drużyny wręczył burmistrz Marian Błachut.

Konkurs przygotowały nauczycielki z GP 1: Ewa Froń, Bożena Kur i Magdalena Jasińska.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.