czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1517

Program prac społecznie użytecznych w Czechowicach-Dziedzicach

Rozpoczęła się kolejna, 11. już edycja programu prac społecznie użytecznych organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Nasza gmina reprezentowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bielsku-Białej, już po raz jedenasty podjęła się zorganizowania prac społecznie użytecznych. Zgodnie z zawartym porozumieniem w okresie do listopada bieżącego roku, szesnaście osób bezrobotnych z ustalonym II profilem, będących jednocześnie klientami Ośrodka Pomocy Społecznej skorzysta z możliwości wykonywania pracy na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Program prac społecznie użytecznych jest jedną z form przeciwdziałania wykluczeniu osób długotrwale bezrobotnych z rynku pracy. Osoby biorące udział w pracach społecznie użytecznych mogą w ciągu miesiąca przepracować do 44 godzin. Całkowity koszt realizacji prac społecznie użytecznych w 2016 roku na terenie naszej Gminy wyniesie 49.248,00 zł z czego kwota 29.548,80 zł będzie pochodziła z Funduszu Pracy, pozostała kwota to wkład finansowy Gminy Czechowice-Dziedzice.

aka / czecho.pl, źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.