czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2006
  • wyświetleń: 6381

Uratujmy Pałac Kotulińskich

Uratujmy Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich, fot. WiewiooR / Stowarzyszenie mieszkańców i sympatyków miasta Czechowice-Dziedzice czechowice.pl


Pałac Kotulińskich w Czechowicach - historyczny budynek wpisany do Rejestru Zabytków - niszczeje. W 2002 roku wydawało się że problemy są rozwiązane, kiedy Pałac nabyła polsko–francuska firma Pascal z zamiarem urządzenia tam luksusowego hotelu. Na planach się skończyło. Firma popadła w finansowe tarapaty, a pałac jak stoi tak stał i co najgorsze - popada w ruinę.

Właśnie dlatego Stowarzyszenie mieszkańców i sympatyków miasta Czechowice-Dziedzice "czechowice.pl" zorganizowało specjalną akcje „Uratujmy Pałac”. Zasadniczy cel akcji to znalezienie inwestora, który kupi i wyremontuje Pałac Kotulińskich.

Cała posiadłość wyceniona została na jeden milion złotych. Oprócz samego Pałacu obejmuje również budynek oficyny, budynek mieszkalny oraz budynek dawnej kręgielni.

Dobrze byłoby, gdyby znalazł się ktoś - kto przywróci świetność Pałacowi. Na pewno przyniesie to korzyści jemu samemu jak i nam - mieszkańcom Czechowic-Dziedzic.

A.O. / czecho.pl

------------

Zobacz ofertę sprzedaży Pałacu Kotulińskich w śląskim serwisie nieruchomości - www.czechowice.mojelokum.pl/?page=more_info&pid=996 class=dodaj>[mojelokum.pl]

Więcej informacji o Pałacu Kotulińskich można znaleźć także na stronie www.palac.czechowice.pl class=dodaj target=_blank>[www.palac.czechowice.pl]

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.