Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2016
  • 18 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 8776

Odrestaurowany dworzec w Goczałkowicach robi wrażenie!

Kanapy, fotele, kącik dla dzieci, półki z książkami, stół do gry w piłkarzyki oraz informacja turystyczna - to tylko niektóre atrakcje zachęcające do oczekiwania na pociąg w wyremontowanym budynku dworca w Goczałkowicach-Zdroju.

Odrestaurowany dworzec w Goczałkowicach-Zdroju - 16.04.2016 · fot. BM / pless.pl


Po przejęciu dworca z rąk PKP, Urząd Gminy w Goczałkowicach-Zdroju podjął działania, by utworzyć tu bazę okołoturystyczną i... udało się. Od pierwszego kwietnia podróżni, kuracjusze oraz mieszkańcy z zaciekawieniem przychodzą obejrzeć, co zmieniło się w budynku. A zmian jest wiele. Począwszy od wymiany pokrycia dachu, stolarki okiennej i drzwiowej przez remont elewacji, stropów i posadzki na parterze aż po wszystkie instalacje.

Zmieniło się także otoczenie dworca. Idąc w jego stronę można skorzystać z nowej siłowni zewnętrznej. Po drodze pojawiły się również ławeczki, a pod dachem zainstalowano stojaki na rowery, stoły i ławy, a także dwie lunety, skierowane na staw Maciek.

siłownia zewnętrzna, siłownia plenerowa
Siłownia zewnętrzna w Goczałkowicach-Zdroju · fot. BM / pless.pl


Wewnątrz budynku pojawiło się natomiast Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, w którym można uzyskać informacje dotyczące gminy i powiatu oraz otrzymać materiały promocyjne. Na przyjezdnych i spacerowiczów czekają tu kanapy i fotele, książki i przewodniki, zaś na najmłodszych kącik malucha z kredkami i kolorowankami oraz stół do gry w piłkarzyki. Dodatkowym atutem są też bezpłatne toalety, w których zamontowany jest przewijak dla matki z dzieckiem.W najbliższym czasie przy dworcu utworzona ma zostać również wypożyczalnia rowerów oraz kijów nordic walking, a także leżaków.BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.