czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3705

Czechowiczanin opowie o swojej książce w Telewizji Trwam

Za nami:

W minioną środę, 13 kwietnia w Bibliotece Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, odbyło się spotkanie z czechowiczaninem Mateuszem Pietrzakiem, autorem książki "Boża kompania".

Spotkanie autorskie z Mateuszem Pietrzakiem - 13.04.2016 · fot. mt / Aleksandra Trelińska


Mateusz Pietrzak to student teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i autor książki "Boża kompania", która jest świadectwem wiary piętnastu mężczyzn. Bohaterowie "Bożej kompanii" to osoby, które mają szczególną pracę, m.in. komandosa, strażaka, czy członka WOPR-u. Mateusz Pietrzak odpowiadał na pytania dotyczące książki, miejsca mężczyzny w Kościele oraz stereotypów z tym związanych.

- Ktoś mi kiedyś powiedział, że gdyby nie kobiety w Kościele, to byłby on pusty. Chciałem złamać ten stereotyp, że Kościół jest tzw. żeńsko-katolicki. Jest tam jednak miejsce dla mężczyzny, który się nie nudzi i wie, że życie z Jezusem Chrystusem można przeżyć naprawdę wspaniale - mówi autor. Mateusz Pietrzak zauważył, że nie wolno też popadać w skrajności w ocenie mężczyzn: - W ostatnich latach jest takie odrodzenie się wśród mężczyzn, tworzy się wiele wspólnot w Krakowie czy Warszawie, na przykład Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Autor "Bożej kompanii" wśród powodów do napisania książki wymieniał też jedną z zasad dojrzałości chrześcijańskiej, czyli dawanie świadectwa. Mówił też o tym, że brakowało mu książki praktycznej, która pokazywałaby życie zwykłych-niezwykłych mężczyzn, jako mężów, ojców czy też rzetelnych pracowników. Szukając bohaterów swojej książki, autor z częścią z nich rozmawiał osobiście, z częścią natomiast kontaktował się m.in. przez Facebook’a. Zadaniem autora było również przekształcenie wywiadów i świadectw na prosty i jasny język.

Uczestnicy wydarzenia byli bardzo zainteresowani zarówno autorem, jak i książką. W trakcie spotkania zadawali pytania, z czego wywiązała się ciekawa dyskusja. Mateusz Pietrzak zdradził nawet swoje plany na przyszłość: - teraz chciałbym napisać doktorat, a później albo będę katechetą w liceum, bo kocham pracę z młodzieżą, albo, jeżeli Pan Bóg da, to może dziennikarzem.

Relacja ze spotkania autorskiego z Mateuszem Pietrzakiem zostanie wyemitowana w "Aktualnościach akademickich WSKSiM" w Telewizji Trwam we wtorek, 19 kwietnia o godzinie 16.40.


Do tej pory spotkania autorskie w ramach promocji książki "Boża kompania" odbyły się w Lublinie, Poznaniu, Górze św. Anny, Istebnej, Bielsku-Białej, Radomiu oraz w Czerwińsku nad Wisłą. Pozycja ta otrzymała również recenzję 4/5 w ogólnopolskiej edycji Gościa Niedzielnego.

mt / Aleksandra Trelińska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.