czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 7783

Spotkanie z Renatą Danel w Szkole Podstawowej nr 7 - zdjęcia

Profesor Renata Danel, pochodząca z Czechowic-Dziedzic gwiazda estrady, obecnie ucząca śpiewu studentów dwóch akademii muzycznych, była gościem uzdolnionej muzycznie młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Spotkanie z Renatą Danel w Szkole Podstawowej nr 7 - 04.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Spotkanie z Renatą Danel odbyło się w ramach projektu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic - Miasta z zapałem", realizowanego wspólnie przez Gminę Czechowice-Dziedzice i Grupę LOTOS SA. Szkoła jest jedną z biorących udział w projekcie czechowickich placówek oświatowych. W ramach podjętych działań, nakierowanych na odkrywanie i wspieranie uzdolnionych, utalentowanych uczniów, stworzono tam grupę dzieci o uzdolnieniach muzycznych.

Lena Szpyrka, Krystian Olszak, Sebastian Micor, Julia Kosmala i Natalia Szary - uczniowie SP nr 7, biorą udział w projekcie pod opieką nauczycielki muzyki Ewy Apryjas. Śpiewające i grające dzieciaki mają już za sobą:
  • Systematyczne spotkania Zespołu Projektowego na terenie szkoły oraz cykl zajęć warsztatowych podczas wyjazdowego pobytu w Cięcinie.
  • Tworzenie własnych kompozycji i tekstów do piosenek o Czechowicach-Dziedzicach, w tym piosenki; "Hej Czechowice".
  • Zorganizowanie koncertu umuzykalniającego dla społeczności szkolnej.
  • Udział w XVI Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w CZ-DZ.
  • Warsztaty artystyczne na Zamku w Żywcu.
  • Przygotowania do Festiwalu Twórczości Dziecięcej "Uśmiech Dziecka" "Szczęśliwa Rodzina".


Ważnym elementem projektu było spotkanie z Renatą Danel - osobą znaną, pochodzącą stąd i nadal związaną z Czechowicami-Dziedzicami. Piosenkarka, która największe tryumfy estradowe święciła w latach 70 i 80-tych minionego stulecia, podzieliła się z młodzieżą swoimi doświadczeniami oraz z uwagą wysłuchała występu uczestników programu. Było to spotkanie tym cenniejsze dla młodych ludzi, że swoje pierwsze sukcesy estradowe Renata Danel - będąca zresztą absolwentką czechowickiej "siódemki" - osiągnęła już w wieku 17 lat.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.