czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2016
  • 26 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5443

Pikieta antyaborcyjna w Czechowicach - zdjęcia

We wtorek, 26 kwietnia w godzinach 8.00-10.30 na Placu Targowym w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna.

Reklama

Pikieta antyaborcyjna ze zbiórką podpisów w Czechowicach - 26.04.2016 · fot. Sławomir Wieczorek


Pikietę połączoną ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej aborcji zorganizowały czechowicka i bielska komórka Fundacji PRO-Prawo do życia.

- Zbiórka podpisów przebiegła spokojnie,choć nie obyło się bez głosów sprzeciwu wobec akcji,jednak zdecydowana większość ją popierała. Zebraliśmy blisko sto podpisów od przechodniów, którzy są przeciwni mordowaniu dzieci, bo tym właśnie jest aborcja - relacjonuje Sławomir Wieczorek, organizator akcji. Jak dodaje, w maju planowana jest kolejna zbiórka.

W całej Polsce od kwietnia przez 3 miesiące będą zbierane podpisy - potrzeba 100 tysięcy sygnatur, aby projekt trafił do sejmu. Przy składaniu podpisu konieczne jest podanie nr PESEL. Projekt ustawy dostępny jest na stronie www.stopaborcji.pl.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.