czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2016
  • 27 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 6009

Strajk ostrzegawczy pracowników Zespołu Szkół "Silesia"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W czwartek 26 kwietnia odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy pracowników Zespołu Szkół "Silesia" zorganizowany przez zarząd Oddziału ZNP w Czechowicach-Dziedzicach. Strajk jest wynikiem wejścia w spór zbiorowy oddziału ZNP z dyrektorem ZS "Silesia".

Reklama

Zespół Szkół Silesia, ZS, strajk
Strajk w Zespole Szkół Silesia · fot. ZS Silesia


Związkowcy przedstawili dyrektorowi zgodnie z procedurą sporu zbiorowego następujące postulaty:
  • Utrzymania dotychczasowych miejsc i warunków pracy wszystkich pracowników ZS "Silesia", w tym pracowników Szkoły Mistrzostwa Sportowego tj. odejście od koncepcji przeniesienia dotychczasowej siedziby ZS "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Nad Białką 1e do Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Traugutta 11 i połączenia obydwu placówek.
  • Zmiany organu prowadzącego, tj. Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i przekazania Zespołu Szkół "Silesia" gminie Czechowice-Dziedzice zgodnie z deklaracją złożoną przez Burmistrza miasta Czechowice-Dziedzice Pana Mariana Błachuta.


- Z przykrością stwierdzamy, że organ prowadzący nie zabrał głosu w tak istotnej dla środowiska związkowego ZS "Silesia" sprawie - powiedzieli strajkujący po zakończonej akcji.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj