czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2831

Tęgie Głowy - VIII edycja Konkursu Matematycznego

7 kwietnia już po raz ósmy progi Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego gościły uczniów klas trzecich, biorących udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym organizowanym przez placówkę.

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego - 8.04.2016 · fot. Szkoła Podstawowa nr 4


Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i logicznego myślenia, wykorzystanie wiedzy matematycznej w zadaniach dotyczących życia codziennego, a przede wszystkim dostarczenie uczniom rozrywki umysłowej oraz zdrowej rywalizacji.

Tym razem w szranki stanęło 26 Tęgich Głów z 9 szkół podstawowych. Przez 60 minut trzecioklasiści zmagali się z zadaniami, wykazując się wysokim poziomem wiadomości i umiejętności matematycznych. Uczniowie doskonale radzili sobie z obliczeniami zegarowymi i kalendarzowymi. Potrafili liczyć pieniądze, zarówno w złotówkach, jak i w euro. Świetnie rozpracowali informacje umieszczone na rozkładzie rejsów promów. Wykazali, iż geometria nie jest im obca.

Uczniowie, którzy znaleźli się na podium:
  • I miejsce Milena Gwizdoń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie,
  • II miejsce Szymon Mańdok ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • III miejsce Teofil Kufel ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Maria Sikora

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.