czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2016
  • 20 maja 2016
  • wyświetleń: 2131

Gmina sfinansuje odbiór i utylizację azbestu

Gmina Czechowice-Dziedzice od 2003 roku finansuje odbiór i utylizację odpadów azbestowych z terenu nieruchomości zabudowy jednorodzinnej. Od tego czasu z terenu naszej gminy usunięto już 955 ton tych niebezpiecznych odpadów.

Reklama

W roku 2016, wzorem lat ubiegłych, Gmina Czechowice-Dziedzice również będzie finansowała odbiór i utylizację odpadów zawierających azbest z terenu posesji mieszkańców, którzy wcześniej złożyli w Urzędzie Miejskim stosowną informację.

Jednocześnie przypominamy, o obowiązku wynikającym z zapisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska. Zgodnie z art. 162 ust. 4 i 5 ww. ustawy osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami przedkładają burmistrzowi informacje o rodzaju, ilości i miejscach występowania substancji stwarzających szczególne zagrożenie dla środowiska (w tym azbestu i PCB).

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy posiadają na terenie swojej posesji wyroby zawierające azbest o wypełnienie stosownej informacji. Odpowiednie druki znajdują się w załączniku obok oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego (pok. 405, III piętro). Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 214-71-84.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.