czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2016
  • wyświetleń: 1437

Uczniowie LO w finale Konkursu na Najlepsze Miniprzedsiębiorstwo

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "Produkcik 2016".

Reklama

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę. Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. W liceum program realizowany jest w ramach przedmiotu Ekonomia w praktyce.

Miniprzedsiębiorstwo Bocco założyły uczennice kl. 2a: Paulina Zachara (dyrektor naczelny), Kinga Adamska, Klaudia Nycz, Julia Radwańska, Paulina Słowiak i Martyna Zolich.

Konkurs "Produkcik" jest konkursem organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Finał odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w budynku Giełdy. Zwycięzca konkursu dodatkowo ma zagwarantowany udział w finałach europejskich, które w tym roku odbędą się latem w Lucernie w Szwajcarii.

Marta Raś

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.