Wiadomości

  • 3 maja 2016
  • wyświetleń: 1099

Dwoje uczniów z Gimnazjum nr 2 otrzymało stypendium

Dwoje uczniów klasy pierwszej Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach - Natalia Suwalska i Tomasz Makowski otrzymało stypendium "Śląskie - Inwestujemy w talenty - I edycja" w roku szkolnym 2015/2016.

Projekt "Śląskie - Inwestujemy w talenty - I edycja" jest dziełem Samorządu Województwa Śląskiego realizowanym przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jego celem jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych poprzez stypendia naukowe dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Aby otrzymać stypendium uczniowie musieli spełnić następujące kryteria:
  • osiągnięcie wymaganego wyniku ze sprawdzianu zewnętrznego łącznie 100% punktów,
  • uzyskanie na zakończenie poprzedniego roku nauki średniej ocen z trzech wybranych przedmiotów kierunkowych na poziomie co najmniej 5.0,
  • uzyskanie na zakończenie poprzedniego roku nauki średniej ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie co najmniej 4,50.

Urszula Jakubiak

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.