czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2016
  • wyświetleń: 1735

Bezpieczny weekend majowy - podsumowanie drogówki

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów - tak wyglądał długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Reklama

Na drogach Podbeskidzia doszło w tym czasie do 39 drobnych stłuczek. Nie odnotowano wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali aż 15 nietrzeźwych kierowców. Najwięcej, bo aż 8 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie" wpadło w ręce mundurowych we wtorek 3 maja.

Niechlubny rekordzista, 27-latek kierujący Fiatem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wszyscy zatrzymani stracili już swoje prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.